MASÁŽE | PENZION ALFA Železná Ruda, ubytování Šumava

MASÁŽE

Nabídka

Webkamera & počasí

Facebook

Masáže

Od roku 2011 jsme začali v našem penzionu poskytovat masáže.

Pro uvolnění únavy a zpříjemnění pobytu našich hostů nabízíme:

Sportovní a rekondiční masáže (dárek chvíle odpočinku nejen pro naše sportovce)

Ať už patříte k aktivním sportovcům či dáváte přednost pasivnímu či dokonce jednostrannému pohybu v práci, sportovní a rekondiční masáže jsou to pravé pro posílení vaší tělesné kondice a podpoření dobrého fyzického stavu. U nás jedny z nejvyhledávanějších masáží zůstávají v oblibě zejména u aktivně žijících lidí, kteří však nezapomínají na důležitou relaxaci.

Sportovní a rekondiční masáže slouží především k osvěžení, rychlejší svalové regeneraci a rychlému odstranění únavy. Jejich další význam je především preventivní, přispívají k lepší regeneraci svalů, brání zkracování svalů a zvyšují jejich ohebnost.

Sportovní a rekondiční masáže spadají do kategorie klasických masáží, které se zaměřují především na masírování svalů nejvíce zatěžovaných partií těla, jako jsou záda a svaly nohou, ale samozřejmě se věnují i celému tělu. Klasickými technikami jsou hnětení a tření cílových oblastí nejčastěji pomocí masážních olejů. Obě masáže se vzájemně dokonale doplňují. Zatímco rekondiční masáž je v podstatě masáží relaxační a slouží především k osvěžení unaveného organismu, sportovní znamená aktivní přípravu organismu na fyzický výkon či podporu v případě nedostatku tělesného pohybu. Sportovní masáž se používá také přímo před startem sportovce při závodech pro prohřátí a prokrvení svalů. Bývá mnohem intenzivnější než klasické masáže, aby stimulace organismu byla opravdu účinná. Podle potřeby tedy zklidňují či naopak stimulují. Zásadní význam sportovní a rekondiční masáže spočívá hlavně v prevenci, která nabývá u moderního člověka obklopeného špatnými životními podmínkami na důležitosti.
Sportovní a rekondiční masáže nabízejí kromě udržení tělesné kondice také zlepšení celkového vzhledu a účinný boj proti fyzické i psychické únavě. Aktivně se také podílejí na regeneraci pohybového aparátu po úrazech, onemocněních či jen velké fyzické námaze. Výrazný je jejich vliv na psychiku člověka, kterou zbavují nahromaděného napětí a důsledků stresu.
 • napomáhá regeneraci svalstva a tkání
 • zvyšuje prokrvení kůže a odstranění odumřelých částí
 • podporuje lymfatický a cévní systém systému v odplavování toxinů
 • mírní bolesti pohybového aparátu a zlepšují jeho výkonnost
 • odstraňuje pocity celkové ztuhlosti, únavu a pocity apatie k výkonu, koriguje bolesti v oblasti šíje a beder, odstraňuje eventuální otoky dolních končetin
 • je vhodná v náročném tréninkovém cyklu před hlavním závodním období , před i po fyzickém či sportovním výkonu
 • připraví svaly na aktivitu a námahu
 • umožní cirkulaci, odstranění únavových látek
 • soustřeďuje se na části těla nejvíce zatížené
 • napomáhá doléčovat následky poranění a zkracuje dobu rekonvalescence
 • napomáhá k odstranění svalových křečí
Sportovní a rekondiční masáže nejsou příliš vhodné pro těhotné ženy, kvůli jejich intenzitě. Dále pak pro pacienty s nádorovým onemocněním či zápaly a infekcemi. Jinak lze tyto masáže brát jako ideální doplněk k pravidelnému tělesnému cvičení a aktivitě.

Čínská energetická masáž (harmonizační dárek pro každého)

Čínská energetická masáž působí velmi kladně na nervový systém. Jedná se o relaxační masáž, při které přichází uvolnění a pohoda.

Podstatou čínské energetické masáže je obnovit proudění ve 12 energetických drahách v lidském těle. Při energetické nerovnováze v těchto drahách dochází ke ztrátě rovnováhy nervového systému.

Nalézt konkrétní akupunkturní body v meridiánech je poměrně obtížné. Proto je výhodou čínské energetické masáže, že masíruje celé meridiány, které lze snadno nalézt. Často bývá tato masáž zaměřena na meridián močového měchýře, který vede podél páteře. Vyskytují se na něm akupunkturní body všech orgánů v těle.

Čínská energetická masáž pomáhá proti:

 • přepracovanost
 • nesoustředění
 • bolesti hlavy, zad
 • nervozita
 • náladovost
 • podrážděnost

Kosmetická masáž obličeje a dekoltu (dárek pro ženy, kdy se necháte hýčkat)

- aktivuje výživu a zvyšuje tonus pleti, působí dobře na vrásky vzniklé únavou
- podporuje se látková výměna a nežádoucí produkty látkové výměny se odplavují, zrohovatělé buňky se odstraňují
- působí proti dvojité bradě, pokleslým koutkům, povislým tvářím
- omlazuje pleť a oddaluje proces jejího stárnutí
- vyrovnává pokožku okolo očí
- odstraňuje stres a tím i tvrdé kontury tváře, naopak ji zjemňuje, činí nás mladší a svěžejší
- působí blahodárně na psychiku prostřednictvím velkého množstí nervových receptorů
- navozuje pozitivní pocit sebedůvěry, uvolnění a vnitřní radosti

Lymfatická a anticelulitidová masáž s drenáží

Lymfatická masáž (detoxikační dárek pro zdraví a zlepšení celkového zdravotního stavu)  - lymfa, tato tělesná tekutina má tu schopnost, že odvádí z těla škodliviny, které do sebe neustále vstřebáváme ze špatného životního prostředí, nezdravých potravin, léků, alkoholu... Pokud se lymfa hromadí v organismu, dochází k postupnému zanášení těla zplodinami metabolismu a toxických látek, které se podílejí na nerovnoměrném rozložení tuku a vody. Dochází k narušení spojovacích vláken mezi svaly a kůží, což způsobuje ochabnutí kůže v elastické tkání. Pokud lymfatický systém nefunguje, snižuje se obranyschopnost organismu. Zanesené lymfatické dráhy se projevují například celkovou tělesnou únavou, pocity vyčerpanosti, únavou nohou, otoky... Lymfatická masáž podporuje detoxikaci, zvyšuje imunitu a pomáhá proti otokům nebo chronické únavě.
Čištění lymfy je důležité, abychom dosáhli zvýšení obranného systému a tím podpořili regeneraci organismu, předešli a postupně odstraňovali časté angíny, chřipky, záněty, akné, pozvedli imunitu. Lymfatické masáže pozitivně působí i při rehabilitaci sportovců (svalové vyčerpání, zvýšené napětí po sportovních výkonech)..

Anticelulitidová masáž s ozonovým zábalem

Celulitida vzniká nesprávnou činností lymfatického a krevního oběhu. Podkožní tukové buňky se zvětšují a plní toxiny, které by měl odvádět lymfatický systém. Celulitida se může vyskytnout na stehnech, hýždích a pažích. Celulitida může být předzvěstí křečových žil. V poslední době se objevuje i u mužů.

Na vznik celulitidy má vliv:

 • nesprávná životospráva
 • nedostatek tekutin (hlavně čisté vody)
 • konzumace kávy a alkoholu
 • kouření
 • nošení těsného oblečení
 • nedostatek pohybu

Vzniku celulitidy se lze bránit:

 • správnou výživou – konzumace ovoce a zeleniny, celozrnných potravin
 • správný pitný režim
 • dostatek pohybu
 • sprchování střídavě teplou a studenou vodou
Celulitidě se lze bránit také anticelulitidovou masáží. Ta spočívá v hloubkovém promasírování problémových částí těla (stehna, hýždě). Po této masáži se do pokožky vmasíruje olivový krém obohacený ozonem. Ozon působí proti celulitidě, vyhlazuje strije a drobné žilky a vypíná kůži. Má také relaxační a regenerační efekt. Po vetření ozonového krému se přiloží tlakový zábal, který také účinně působí proti celulitidě. Zábal se aplikuje na oblast břicha, hýždí a dolních končetin v oblasti stehen.
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ
Šumava, Železná Ruda - turistické informace, tipy na výlety, ...